Kategorie: Wszystkie | Drewno | Drzwi drewniane | Okna drewniane
RSS
środa, 13 kwietnia 2011

Zbliża się lato, więc dobrym pomysłem jest założenie rolet do okien drewnianych. Koszt samej rolety jak i montaż nie jest wysoki dlatego warto wyposażyć nasze okna drewniane w zasłonę. Taka moskitiera nie tylko chroni dom przed znacznym przegrzewaniem za dnia, ale również pomaga zachować więcej ciepła w domu nocą. Pytanie: czy będzie to pasować do okien z drewna? Jak najbardziej tak, głownie ze względu możliwości schowania mechanizmu za elewację jak i szeroka gama kolorów, które idealnie będą się komponować z naszymi oknami drewnianymi. Rolety posiadają jeszcze jedną ważną cechę: dodatkowo zabezpieczają nasze okna drewniane przed włamaniem, co pozwoli uniknąć niechcianych gości w domu. Zadbaj o swój dom i okna - wybierz rolety.

wtorek, 18 stycznia 2011

Jest to trudne pytanie, ponieważ w głównej mierze zależy od jakości wykonania całego systemu. Nieraz czytając opinie w Internecie można dowiedzieć się, że klienci skarżą się na parowanie okna pomiędzy ramą drewnianą, a aluminiową nakładką - co może prowadzić do powstania grzyba, przez co drewno bardzo szybko spróchnieje. Oczywiście to jest wersja pesymistyczna, dlatego należy najpierw podjąć dobrą decyzję dotyczącą: jaki producent okien jest najlepszy?

Teraz, gdy już wybierzemy zaufanego producenta czas na zapoznanie się z zaletami takiego innowacyjnego rozwiązania: aluminium ma za zadanie chronić drewno oraz powłokę malarską przed działaniem środowiska zewnętrznego, co przekłada się na dużą żywotność drewna, brak zarysowań, co sprowadza się do jednego: okna nie potrzebują konserwacji.

Czy opłaca się kupić okna drewniano-aluminiowe? Będę nudny i napiszę jeszcze raz: to trudne pytanie- jednakże w moim subiektywnym odczuciu, warto się wstrzymać, szczególnie, że jest to drogie rozwiązanie. Ufam drewnu, jeszcze mnie nigdy nie zawiodło - jest to niebywale najlepszy surowiec na okna. Czy naprawdę konserwacja okien drewnianych jest tak częsta i kłopotliwa? - Nie sądzę, dlatego warto zastanowić się nad tą decyzją - szczególnie, jeżeli zależy nam na pięknym widoku drewna z zewnątrz.

piątek, 07 stycznia 2011

Chcąc kupić okna lub drzwi najprawdopodobniej skorzystamy z internetu, wpiszemy w wyszukiwarkę "okna drewniane" i wyświetli nam się ponad 100 tysięcy stron, setki producentów i jeszcze więcej modeli. Jak sobie poradzić, aby wybrać najlepszego, najtańszego i wiarygodnego producenta?

Po pierwsze nie należy się kierować informacjami jakie znajdziemy na firmowych witrynach; oczywiscie uwzględnij ilość i jakość poprzednich realizacji oraz referencji. Głównym aspektem nad którym trzeba się skupić to znajomość popularność marki, rozpoznawalnośc, dobre i rzetelne opinie. W tym zagadnieniu Internet się sprawdza, skorzystajmy również z opini rodziny i znajomych, napewno mają jakieś doświadczenia z producentami okien i drzwi.

Wybór producenta to jedno, ale gdzie kupić teraz okna ? Najlepiej zamówić okna w siedzibie producenta, jeżeli nie mamy takiej możliwości należy skorzystać z dystrybutora danych okien i drzwi. I tutaj również musi być rozeznanie, który salon jest lepszy.

 

niedziela, 07 listopada 2010

Zdaje się to może absurdalne, jednak regularne czyszczenie oraz konserwowanie ram okiennych pozwala na długą żywotność drewna w doskonałym stanie. Pierwsza zasada: Nigdy nie można używać ostrych srodków chemicznych do czyszczenia zarówno okien drewnianych jak i plastikowych, ponieważ niszczymy ich strukturę oraz farbę. Często sobie myślą ludzie, że jak użyją detergentów do mycia łazienki lub kuchni to ich okna będą białe i lśniące, jednak przynosi to skutek odwrotny od oczekiwanego. Okna plastikowe żółknął, matowieją i nabierają rys, a okna drewniane są bardziej narażone na czynniki zewnętrzne ze względu na niszczejąca farbę - która często zaczyna się łuszczyć po zastosowaniu środków chemicznych.

Ramy okien należy myć co najmniej 3 razy w roku, tak aby nie zaszły brudem ani sadzą. Po oczyszczeniu ram powinno sie co najmniej raz w roku przemyć ramy okien (zwłaszcza drewnianych) specjalnym płynem który natłuszcza i ochrania farbę.

17:38, nikitojamo , Okna drewniane
Link
sobota, 23 października 2010

Jeżeli wybraliśmy do naszego domu okna i drzwi drewniane, to, czemu by nie dobrać do nich parapetów drewnianych? Najlepiej wybrać parapet z tego samego drewna lub podobnego, aby doskonale współgrał z pozostałymi meblami naszego domu.

Parapetom drewnianym można nadać dowolny kształt i pofrezować ich powierzchnię, aby doskonale pasował do okien zabytkowych.

Z jakiego drewna wziąć parapet - to kwestia gustu, ważne jednak, aby był wykonany z twardego gatunku drewna, aby się nie odkształcał. Ostatnim krokiem jest dobór koloru, tak, aby pasował do wystroju wnętrzna i koloru ścian.

10:07, nikitojamo , Drewno
Link
środa, 20 października 2010

Okiennice – starszy brat dzisiejszy rolet okiennych, kojarzone z zabudową wiejską, z powrotem cieszą się coraz większą popularnością. Pomimo ich stosunkowo wysokiej ceny, są coraz częściej brane pod uwagę budowy nowoczesnego domu. Okiennice mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak tym tradycyjnym jest drewno, które pozwala na mnogość wzorów, kształtów oraz kolorów, co pozwala uzyskać niesamowity efekt. Okiennice z drewna są niewątpliwie ozdobą dla każdego domu. Mogą być zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Doskonale chronią przed uporczywymi hałasami z zewnątrz, pozwalają na pełną dyskrecję oraz nie przepuszczają promieni słonecznych. Dodatkowo, przy zastosowaniu solidnych antywłamaniowych okuć są skuteczną barierą ochronną naszych okien. W lecie, gdy jest gorąco – chronią przed nagrzewaniem, a zimą poprawiają termoizolacyjność okien. Ich estetyka oraz solidność doskonale wpasowuje się do okien drewnianych i podkreśla ich piękno.

 

Podsumowując okiennice chronią nas przed:

 • Deszczem (okna nie są zachlapywane)
 • Wiatrem
 • Promieniami słonecznymi
 • Hałasem
 • Włamywaczami
19:25, nikitojamo , Okna drewniane
Link

Drewno, jako że rozwija się w naturalnym środowisku posiada liczne wady, niezależnie od gatunku. Aby drewno było użyteczne musi zostać odpowiednio przygotowane.

 

Polska norma (PN-79/D-01011, "wady drewna") wyróżnia następujące grupy wad:

 • sęki,
 • pęknięcia,
 • wady budowy,
 • wady kształtu,
 • zabarwienia,
 • zgnilizny,
 • uszkodzenia mechaniczne.

 

Zaletami drewna są:

 • Duża wytrzymałość oraz sztywność
 • Odporność na działanie związków chemicznych
 • Ekologia
 • Izolacyjność termiczna i elektryczna
 • Dowolność kształtów i obróbki w celu uzyskania zamierzonego efektu

 

Aby pozbyć się wad lub zapobiec im, należy:

 • Wietrzyć pomieszczenia, w których drewno jest zastosowane,
 • Zaimpregnować drewno preparatami przeciw pleśnio- i grzybobójczymi
 • Stosować najwyższej jakości drewna
 • Korzystać z dobrze wysuszonych części
 • Zaimpregnować drewno, aby nie chłonęło wody
 • Unikać bezpośredniego silnego oddziaływania promieni słonecznych
19:03, nikitojamo , Drewno
Link
poniedziałek, 18 października 2010

Najpopularniejszym materiałem na drzwi jest drewno. Nie zależnie czy są to drzwi zewnętrzne czy wewnętrzne. Podczas zakupu, często kierujemy się ceną, ale również też estetyką. Rzadko, kiedy szczędzimy na drzwiach, które przecież są „wizytówką” naszego domu.

Drzwi drewniane są solidne, wytrzymałe na niskie oraz wysokie temperatury oraz doskonale chronią dom przed złodziejami, szczególnie, jeżeli są wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe.

Jakie wybrać drewno na drzwi? – to zależy, możemy wybrać dębowe lub bukowe, ale wówczas będą one miały swoją cenę i masę. W głównej mierze zależy to od naszego upodobania, grubości portfela oraz od sugestii sprzedawcy :)

16:37, nikitojamo , Drzwi drewniane
Link
niedziela, 17 października 2010

Budując dom chcemy, aby był on wykonany z najlepszych surowców - kupujemy drogie klinkiery, eleganckie dachówki, więc dlaczego by nie kupić okien drewnianych?

Zakup okien to poważna inwestycja, którą należy dokładnie przemyśleć. Jeżeli chcemy być zadowoleni z wydatku, należy pamiętać, aby nie brać pod uwagę ceny. Jeżeli ktoś chce kupić tanie okna drewniane, niech lepiej sobie daruje i niech kupi drogie okna plastikowe renomowanego producenta.

Jak się ma wytrzymałość okien drewnianych? Otóż okna drewniane przez setki lat służyły naszym przodkom i wytrzymywały parę pokoleń. Przy dzisiejszej zaawansowanej technologii obróbczej okna są w stanie wytrzymać (przy odpowiedniej konserwacji) ponad 30 lat! Okna drewniane są lepsze od okien plastikowych, ponieważ nie żółkną, nie zniekształcają się.

Dowolność kształtów oraz zdobień, pozwalają uzyskać wymarzone okna drewniane, które będą współgrały z każdym wnętrzem.

11:45, nikitojamo , Okna drewniane
Link
Producent nowoczesnych okien drewnianych - Bracia Nowaccy Okna Drewniane. Oferta: okna drewniane, drzwi,okna zabytkowe.